Labancz Dániel

Labancz Dániel

klinikai szakpszichológus, élményterápiás csoportvezető

Nyelvismeret: english, magyar

12 évet dolgoztam a budapesti Vadaskert Gyermekpszichiátrián, elsősorban kamasz csoportokkal, a kórház élményterápiás részlegének egyik alapítója és vezető pszichológusa voltam. Szabadúszóként évekig pszichoterápiás magánpraxisban kamaszokkal, fiatal felnőttekkel és családokkal dolgoztam és dolgozom, terápiás- és tréningcsoportokat vezetek.

Kedves Pácienseink! Tájékoztatjuk Önöket, hogy Labanc Dániel jelenleg az Élményklinikán kizárólag élményterápiás csoportok vezetését végzi, egyéni terápiát nem tud vállalni. Élmény- ill. kalandterápiás csoportfoglalkozásokkal kapcsolatos további egyeztetés céljából kérjük jelentkezzenek „Első konzultáció”-nkra. Együttműködésüket köszönjük!

22 évesen, kutatási asszisztensként, majd segédápolóként kezdtem a pályám a budapesti Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórházban. Az itt töltött 12 év alatt rengeteg lehetőséget kaptam a szakmai fejlődésre, melyért a mai napig hálás vagyok akkori orvosigazgatómnak, Dr. Gádoros Júliának. Pszichológia szakos tanulmányaim és klinikai pszichológusi szakképzésem alatt is itt dolgozhattam, így a gyakorlati tapasztalatszerzés mellett lehetőségem nyílt arra is, hogy kipróbáljam magam különböző területeken. Elsősorban kamasz csoportokkal foglalkoztam, részt vettem diagnosztikus és terápiás munkában, valamint alapítója és vezető pszichológusa voltam a kórház 3 éven át működő élményterápiás részlegének. Kollégáimmal közösen kidolgozott módszertanunkat éveken keresztül oktattuk a Semmelweis Egyetem által akkreditált ‘Az élménypedagógiától az élményterápiáig’ című képzésünkön, melyet 5 év alatt több száz, fiatalokkal foglalkozó szakember végzett el.

Szabadúszóvá válásomat követő éveimben pszichoterápiás magánpraxisomban kamaszokkal, fiatal felnőttekkel és családokkal foglalkoztam és foglalkozom. Emellett terápiás- és tréningcsoportokat vezetek, valamint trénerként dolgoztam az Élményakadémia Egyesületnél, ahol problémás, hátrányos helyzetű, állami gondoskodásban élő fiatalokat mentoráltam, elsősorban élmény- és kalandterápiás eszközökkel, és éveken át vezetője voltam az UNICEF Magyarország Fiatal Nagykövetek programjának. Jelenleg a Károli Gáspár Református Egyetem Pszichológia Intézetének megbízott oktatója vagyok, ahol pszichológus etikát, illetve pszichoterápiás és klinikai pszichológiai tárgyakat tanítok.

A kalandterápia iránti elkötelezettségem arra ösztönzött, hogy a ‘hard skilljeimben’ is fejlődjek, így középfokú sziklamászó vizsgát tettem és ipari alpinista tanfolyamot végeztem. Magyarországon az elsők között végeztem el a Wilderness Emergency and Rescue Academy vadonelsősegélynyújtó tanfolyamát, és tettem vizsgát extrém körülmények közt nyújtható elsősegélyből.

Kiemelt szakterületem a serdülőkor és az ehhez kapcsolódó nehézségek, problémák. Ezzel a témával foglalkozik a szülőknek írt könyvem, a ‘Nyugi! Kamasztörténetek pszichológusszemmel aggódó szülők megnyugtatására’, amely 2023 májusában jelent meg a Park Könyvkiadó gondozásában.

Egyéni és csoportos terápiás munkám során nagy hangsúlyt fektetek a terápiás kapcsolatra, egyaránt dolgozom érzelmi nehézségekkel küzdő, konfliktusos élethelyzetben elakadó kliensekkel, hangulati érintettségben, szorongások oldásában segítséget kérőkkel. Szemléletemet pszichodinamikus megközelítés jellemzi, dolgozom áttétel-fókusszal és kognitív eszközökkel egyaránt.

Végzettségek

  • Okleveles pszichológus (2009)
  • Gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus (2014)

Könyvek

Nyugi! - Kamasztörténetek pszichológusszemmel aggódó szülők megnyugtatására

Labanc Dániel – Orosz Ildikó: Nyugi!

Kamasztörténetek pszichológusszemmel aggódó szülők megnyugtatására

„A Nyugi! élvezetes és hasznos segítség szakembereknek és kamaszokat nevelő szülőknek egyaránt. Közérthetően megfogalmazva teszi lehetővé, hogy kicsit jobban rálássunk a kamaszokat érintő tipikus problémákra, és megértsük ennek a korosztálynak a nehézségeit, küzdelmeit, felmerülő kérdéseit. Ebben az életkori szakaszban már természetszerűleg nem oszt meg mindent a gyerek a szülővel, ezért különösen nagy segítséget jelent, hogy témakörönként bepillanthatunk a szakember munkájába is, ízelítőt kapunk a rendelőben elhangzó párbeszédekből és hangulatból, így akár konkrét eszközöket is megismerhetünk, melyek segítségével megnyílik az út egy újrahangolt párbeszéd felé.”

Dr. Almási Kitti klinikai pszichológus, író, előadó

Videók, sajtómegjelenések

On-line bejelentkezés

Tisztelt Érdeklődő!

Az alábbi űrlap kitöltésével tud jelentkezni az Élményklinika első konzultációjára, ahová az érintett 18 év alatti gyermeket szüleivel együtt várjuk, 18 éves kor felett a szülői kíséret nem elvárt. Az első konzultáció során szakembereink javaslatot tesznek a megfelelő egyéni- és/vagy csoportterápiára, ill. szükség esetén az azt megelőző diagnosztikai ellátásra. Kollégánk munkaidőben keresni fogja Önt a megadott elérhetőségei egyikén. Érdeklődését köszönjük!

    Go to Top