A fibrómák kötőszöveti sejtekből álló jóindulatú szöveti burjánzások, amelyek a test bármelyik részén megjelenhetnek. Az esetek többségében ez nem okoz semmilyen problémát, legfeljebb esztétikailag lehet zavaró. A fibrómák kezelése elsősorban attól függ, hogy a test mely területén jelentek meg, illetve hogy okoznak-e bármilyen problémát.
A fibrómák eltávolítása főként abban az esetben válik szükségessé, ha az elhelyezkedésük miatt könnyen irritálódhatnak például olyan esetekben, amikor valamilyen ruhadarabhoz vagy ékszerhez dörzsölődnek, illetve ha könnyen beleakadhatnak valamibe. Érdemes eltávolíttatni őket akkor is, ha esztétikailag zavaróak, például a szemhéjon, a nyakon vagy hölgyek esetében a mellek alatt alakultak ki.
Fontos megjegyezni, hogy jóindulatú elváltozásokról van szó, ezért egészen minimális az esélye annak, hogy ezek a bőrképletek rosszindulatúvá fajuljanak. A daganatkialakulástól való félelem önmagában még nem indokolja a fibrómák eltávolítását, de mivel fájdalmatlan beavatkozásról van szó, az eljárás minden esetben elvégeztethető.
A zavaró vagy nem esztétikus képletek eltávolítása elektrokauterrel történik, amely egy rádiófrekvenciás árammal működő eljárás: az eszköz mikrokisüléseket hoz létre a bőrön, a kialakuló hőhullám pedig elpárologtatja az eltávolítani kívánt bőrkinövést. Ez a módszer a fibrómák azon típusainál jön szóba, amikor az eltávolításhoz egyáltalán nincs szükség vágásra, például mert a növedéktípus a bőr felsőbb rétegeiből indult ki. Épp ilyenek a nyak területén gyakran nagy számban megjelenő fibrómák, illetve a bőrsíkból kiálló és mindenbe könnyen beleakadó kisebb bőrnövedékek is.