Sentimag – őrszem nyirokcsomó jelölés
Az emlőrák kezelésében kulcsfontosságú szerepet játszik a hónalji nyirokcsomók vizsgálata. Ez elengedhetetlen az esetleges áttétképzés kimutatásához, így a megfelelő terápia meghatározásához. Az úgynevezett őrszem nyirokcsomó azonosítására hosszú ideje az izotópos jelölést tekintették "arany standardnak". Azonban egy új, innovatív, sugárzásmentes technológia, a Sentimag készülék forradalmasítja ezt a folyamatot, számos előnyt kínálva mind az orvosok, mind a páciensek számára.
Mi a Sentimag és hogyan működik?
A Sentimag egy modern orvosi eszköz, amely mágneses jelölést használ az őrszem nyirokcsomó azonosítására. A hagyományos izotópos módszerrel ellentétben, amely radioaktív anyagot (Technécium99-et) alkalmaz, a Sentimag eljárás során fehérjéhez kötött vas-oxidot injektálnak a mellbe. Ez az anyag eljut az emlővel összeköttetésben lévő első (őrszem vagy sentinel) nyirokcsomóhoz, ahol a fehérjerész által megkötődik, lehetővé téve annak pontos lokalizálását a műtét során.
A Sentimag előnyei
Rugalmasabb műtéti ütemezés
Az egyik legjelentősebb előnye a Sentimag használatának a műtéti időpontok rugalmas szervezése. Míg az izotópos jelölés után a műtétet 24-36 órán belül el kell végezni az anyag radioaktivitásának gyors csökkenése miatt, a mágneses jelölés akár egy hónapig is stabil marad. Ez lehetővé teszi a páciensek számára, hogy sokkal rugalmasabban tervezhessék a műtéti időpontjukat.
A rugalmasabb ütemezés egyben azt is jelenti, hogy a páciensek potenciálisan gyorsabban juthatnak műtéthez, mivel nincs szükség szoros koordinációra egy izotóplaboratóriummal.
Kevesebb kellemetlenség a páciensek számára
A Sentimag eljárás csak egy apró tűszúrással jár, ami minimális kellemetlenséget okoz a páciensnek. Ráadásul, ellentétben az izotópos módszerrel, a mágneses jelölés után a pácienseknek nem kell távolságot tartaniuk családtagjaiktól, különösen a gyermekektől, mivel nincs radioaktív sugárzás.
Szélesebb körű elérhetőség
A Sentimag technológia nem igényel speciális nukleáris medicina laboratóriumot vagy izotóp hátteret. Ez azt jelenti, hogy olyan egészségügyi intézményekben is alkalmazható, ahol korábban nem volt lehetőség az őrszem nyirokcsomó jelölésére. A Sentimag technológia tehát jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy az emlőműtétek a jól felszerelt műtővel rendelkező magánegészségügyi intézményekben – így az Istenhegyi Magánklinikán is – elérhetővé váljanak.
Ellenjavallatok
Bár a Sentimag számos előnnyel rendelkezik az izotópos jelöléssel szemben, vannak bizonyos korlátai, amelyekre figyelemmel kell lenni:
- Szívritmus-szabályozóval (pacemakerrel) élő pácienseknél nem alkalmazható.
- Vállba beültetett fémprotézissel rendelkező betegeknél szintén ellenjavallt.
Ezek a korlátozások az eszköz által generált elektromágneses mező miatt állnak fenn.
Megosztás
Áraink
Megbízható laboratóriumi háttér
Klinikánk molekuláris diagnosztikai partnere a budapesti székhelyű Eurofins Medserv szövettani laboratórium, az Eurofins Scientific nemzetközi laboratóriumi hálózat tagja. A Eurofins Scientific cégcsoport több mint 44 országban van jelen, a világ egyik vezető laboratóriumi hálózata élelmiszer-biztonság, környezetvédelem, klinikai diagnosztika és gyógyszerkutatás terén.
Páciensek szövetmintáinak szekvenálását és annak molekuláris diagnosztikai elemzését a hálózathoz tartozó spanyolországi Eurofins Megalab végzi, garantálva a legmagasabb színvonalú technikai hátteret, elemzési módszereket és szakértelmet.
Az Eurofins Megalab több mint 30 éves tapasztalattal rendelkezik klinikai diagnosztika, molekuláris biológia, genetikai és patológiai elemzések terén. Európa egyik legnagyobb laboratóriumi hálózatát üzemelteti, több mint 5,000 különböző vizsgálattal, évente 50 millió elvégzett analízissel, több mint 700 egészségügyi szakember munkájának segítségével, biztosítva a lehető legmagasabb szintű szakértelmet és szolgáltatást. A labor szorosan együttműködik kórházakkal és klinikákkal: az eredmények kiértékelésén és azok értelmezésén multidiszciplináris csapat dolgozik, patológusok, molekuláris biológusok, genetikusok segítik az onkológusok munkáját.