Vizelettartási zavarok lézeres kezelése
Magyarországon több tízezer nő életét keseríti meg az akaratlan vizeletvesztés. Míg évekkel ezelőtt a hölgyek kénytelenek voltak ezzel megtanulni együtt élni, esetleg „kés alá feküdni”, hogy műtéttel orvosolják a problémát, ma már nincs erre szükség!
A modern, lézeres gyógyászati eszközök gyors fejlődésének köszönhetően ma már a hölgyek rendelkezésére áll az a lézeres kezelés, amely az akaratlan vizeletvesztés okát – a hólyagsérvet – szünteti meg. Ez a terápia sem vágással, sem fájdalommal nem jár – így sem altatásra, sem kórházi bentfekvésre, sem utókezelésre nincsen szükség -, mindemellett gyors és tartós hatású.
Ki alkalmas a lézeres kezelésre?
A lézeres terápia az akaratlan vizeletvesztés leggyakoribb fajtáját, a stressz inkontinenciát gyógyítja. Ennek hátterében eredendően a terhesség és a szülés közben erősen igénybe vett kötőszövet megnyúlása áll, ám maga a zavar gyakran csak később, a változókor idején, az akkor bekövetkező élettani változások, a szövetek további lazulásának hatására jelentkezik. A túlsúly és a nehéz fizikai munka általában csak tovább ront a helyzeten.
A kezelésre minden olyan hölgy alkalmas – méghozzá életkortól függetlenül – akinél a hólyagsérv kimutatható – márpedig ez a hozzánk forduló hölgyek több mint 90%-ánál így van.
Hogyan zajlik a lézeres terápia?
A lézeres terápiát minden esetben orvosi konzultáció és nőgyógyászati vizsgálat előzi meg, amely során egyértelműen megállapításra kerül, hogy az illető esetében az akaratlan vizeletvesztés okai közt kimutatható-e a hólyagsérv, azaz megállapítjuk a kezelésre való alkalmasságot.
Pácienseinket tapasztalt endokrinológus-nőgyógyász szakorvosunk fogadja, majd egy konzultáció és orvosi vizsgálat következik, melynek során során orvosunk megállapítja a kezelésre való alkalmasságot.
Amennyiben páciensünk a kezelés mellett dönt, az első lézeres beavatkozást azonnal el lehet végezni. A lézerterápia egy speciális, kifejezetten erre a célra kifejlesztett modern CO2 lézerrel működő készülékkel történik.
A teljesen fájdalmatlan kezelés után páciensünk hazamehet. 3-4 hetente javasolt a további kezelések elvégzése, tapasztalatunk szerint 4 kezelés plusz egy megerősítő kezelés adja a legjobb eredményt. Egy-egy kezelés időtartama kb. 10-20 perc. Bár a szövetek regenerációjához több hét szükséges, a lézeres kezelés hatására már az első alkalom után megnő a környező kötőszövet támasztó ereje.
Enyhébb problémák esetén már az első egy-két kezelés is nagymértékű javulással jár, sőt akár teljes gyógyulás is bekövetkezik, de súlyosabb inkontinencia panaszokkal érkező pácienseink esetében is nagymértékben csökken a vizeletcsepegés. A harmadik és negyedik kezelés és a mintegy három hónapot igénybevevő teljes regenerációs folyamat után az esetek mintegy 94%-ában pácienseink maradéktalanul elégedettek az elért eredménnyel.
A nagyon súlyos esetekben (kb. az esetek 6%-ában) teljes megoldást a vizeletcsepegésre a TOT szalagplasztikával kombinált intimlézeres kezelés adja, de első körben mindenkinek az intimlézert, mint hatékony és kíméletes módszert javasoljuk.
Mi történik a szövetekben a terápia során?
A lézeres kezelés termikus hatására megindul a kötőszövetek regenerálódása, fokozott kollagéntermelés mellett. A szövet megvastagszik, visszanyeri támasztó erejét, ezzel kiküszöböli a hólyagsérvet. Az okkal együtt a tünet, a vizeletcsepegés is megszűnik. Bár a kezelés a kötőszöveti réteg felmelegítésével jár együtt, de mivel itt nem találhatók idegvégződések, a terápia teljesen fájdalommentes.
Bejelentkezés, további felvilágosítás
Munkanapokon 9-17 óra között hívható közvetlen telefonszámunk: +36 30 480 2455
Munkaidőn kívüli bejelentkezéshez, visszahívás kéréséhez kérjük használja az alábbi űrlapot: